Zasady rekrutacji 2022/2023

Uchwała Nr 7/2022 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 23 lutego 2022 r.
w sprawie zasad rekrutacji do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej
w roku akademickim 2022/2023
Treść (rozbudowana)
§ 1 Postanowienia ogólne
  1. Użyte w niniejszej Uchwale terminy oznaczają:
    1. Biuro ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych – zwane dalej BON;
    2. Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska Politechniki Łódzkiej – zwana dalej ISD PŁ;
    3. Kandydat do ISD PŁ – osoba ubiegająca się o przyjęcie do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej;
    4. Politechnika Łódzka – zwana dalej PŁ;
    5. Rada Naukowa Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej – zwana dalej Radą Naukową ISD PŁ;
    6. Senat Politechniki Łódzkiej – zwany dalej Senatem;
    7. Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Łódzkiej – zwana dalej URSD PŁ.
  2. Kształcenie doktorantów w Politechnice Łódzkiej odbywa się w ISD PŁ.
  3. Rekrutacja do ISD PŁ odbywa się w drodze konkursu.
  4. Rekrutacja do ISD PŁ na rok akademicki 2022/2023 rozpocznie się w sierpniu 2022 r. Szczegółowy harmonogram postępowania kwalifikacyjnego, określony przez Dyrektora ISD PŁ, zostanie zamieszczony na stronie internetowej ISD PŁ nie później niż 6 tygodni przed planowanym terminem rozpoczęcia rekrutacji. 
  5. Kandydat jest zobowiązany do przestrzegania terminów oraz dokonania czynności określonych w harmonogramie postępowania kwalifikacyjnego.
  6. Dopuszczalne jest uruchomienie rekrutacji do projektu finansowanego ze źródeł zewnętrznych w sytuacji zgłoszenia dodatkowego zapotrzebowania na uruchomienie rekrutacji przez Kierownika projektu. W tym przypadku dopuszcza się przyjmowanie kandydatów w terminie innym niż wskazany w harmonogramie rekrutacji, o którym mowa w ust. 4.
  7. W przypadku opisanym w ust. 6 Kierownik projektu składa podanie do Rektora o uruchomienie rekrutacji do projektu. Podanie zawiera wskazanie sposobu finansowania stypendium doktoranckiego doktoranta (m.in. kwotę, okres finansowania), oczekiwany profil kandydata, proponowanego promotora oraz pozytywną opinię Przewodniczącego właściwej Rady Dyscypliny. Decyzję o uruchomieniu rekrutacji podejmuje Rektor. Podanie wraz z decyzją Rektora musi zostać dostarczone do Dyrektora ISD PŁ. 
  8. W rekrutacji do projektu mogą brać udział wyłącznie kandydaci z rekomendacją Kierownika projektu, dla którego przeprowadzana jest rekrutacja. Kierownik projektu wyraża swoją rekomendację poprzez podpisanie oświadczenia, którego wzór określony jest w załączniku nr 1 do niniejszej Uchwały. 
  9. Przyjęcia kandydatów do ISD PŁ, będących beneficjentami programu „Diamentowy Grant” oraz przyjęcia kandydatów, którzy na mocy decyzji Rady Dyscypliny zostali skierowani do ISD PŁ, następują po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, którego podstawą są: ocena wpisana w dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia lub średnia ważona ocen uzyskanych przez kandydata w trakcie studiów (w przypadku gdy kandydat odbywa jednolite studia magisterskie) oraz ocena z rozmowy kwalifikacyjnej. Kandydat składa podanie do Przewodniczącego Rady Dyscypliny o zgodę na dopuszczenie do postępowania kwalifikacyjnego do ISD PŁ, którego wzór określony jest w załączniku nr 2 do niniejszej Uchwały. 
  10. Szczegółowe zasady klasyfikacji określone są w załączniku nr 3 do niniejszej Uchwały.
  11. Kandydat przystępuje do postępowania kwalifikacyjnego, wskazując dyscyplinę wiodącą, w której będzie realizował rozprawę doktorską oraz ścieżkę kształcenia w ramach podstawy programowej.
0
§ 2 Zasady postępowania kwalifikacyjnego
  1. Limity przyjęć do ISD PŁ dla poszczególnych dyscyplin naukowych, w których prowadzone jest kształcenie doktorantów, określane są przez Senat. Limity przyjęć dotyczą kształcenia finansowanego z subwencji, o której mowa w art. 365 pkt 2 lit. c ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
  2. W przypadku niewypełnienia limitu przyjęć określonego dla danej dyscypliny naukowej Rektor, na wniosek Dyrektora ISD PŁ, może podjąć decyzję o zwiększeniu limitów przyjęć określonych dla innych dyscyplin naukowych, w których prowadzone jest kształcenie w ISD PŁ.
  3. W uzasadnionych przypadkach Rektor może podjąć decyzję o zwiększeniu limitu przyjęć określonego dla danej dyscypliny naukowej.
  4. Kandydaci do ISD PŁ są kwalifikowani na podstawie oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych i oceny z rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej w języku angielskim, z zastrzeżeniem wyjątku, o którym mowa w ust. 10. Od kandydata wymaga się znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2. 
  5. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się w siedzibie Politechniki Łódzkiej. Dopuszcza się przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej w trybie zdalnym za pomocą środków komunikacji elektronicznej z jednoczesną transmisją obrazu i dźwięku. Rozmowy kwalifikacyjne w trybie zdalnym są realizowane we współpracy z Uczelnianym Centrum Informatycznym Politechniki Łódzkiej. Podanie o rozmowę kwalifikacyjną w trybie zdalnym kandydat składa do Komisji rekrutacyjnej. Wzór podania określony jest w załączniku nr 4 do niniejszej Uchwały. 
  6. Politechnika Łódzka nie odpowiada za występujące po stronie kandydata problemy techniczne związane z połączeniem lub wybranym środkiem komunikacji elektronicznej. Kandydat jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej jakości łącza i narzędzia internetowego, które jest dostępne dla członków Komisji rekrutacyjnych i za pomocą którego będzie możliwe przeprowadzenie identyfikacji kandydata. W sytuacji, gdy Komisja rekrutacyjna ma wątpliwości co do tożsamości kandydata, może podjąć decyzję o rezygnacji z kontynuowania lub przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, co jest jednoznaczne z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego z punktacją zerową w kategorii „wynik rozmowy kwalifikacyjnej”.
  7. W przypadku gdy rozmowa kwalifikacyjna w trybie zdalnym nie może zostać przeprowadzona z obiektywnych względów technicznych, Komisja rekrutacyjna może podjąć decyzję o powtórzeniu rozmowy w innym terminie lub o rezygnacji z przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, co jest jednoznaczne z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego z punktacją zerową w kategorii „wynik rozmowy kwalifikacyjnej”.
  8. Rozmowy kwalifikacyjne odbywające się w trybie zdalnym są nagrywane przez Komisje rekrutacyjne z rejestracją obrazu i dźwięku. Rozmowy odbywające się w trybie stacjonarnym decyzją Przewodniczącego mogą być nagrywane przez Komisje rekrutacyjne. Nagrania są przechowywane przez Komisje rekrutacyjne do celów prowadzenia postępowania rekrutacyjnego przez okres 1 roku kalendarzowego od dnia przeprowadzenia rozmowy, a następnie zostają komisyjnie zniszczone.
  9. Przystępując do postępowania kwalifikacyjnego, kandydat wyraża zgodę na nagrywanie rozmowy oraz późniejsze przechowywanie nagrania. Wyrażenie zgody przez kandydata na nagrywanie obrazu i dźwięku jest warunkiem formalnym, koniecznym do wzięcia udziału w rekrutacji do ISD PŁ.
  10. W przypadku rekrutacji do ISD PŁ w ramach programu ministra właściwego ds. nauki „Doktorat wdrożeniowy” dopuszczalne jest przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim na wniosek doktoranta złożony razem z pozostałymi dokumentami wymaganymi w postępowaniu rekrutacyjnym. Decyzję w tej sprawie podejmuje Komisja rekrutacyjna, udzielając odpowiedzi kandydatowi w terminie do 3 dni przed wyznaczonym terminem rozmowy. Kandydat przystępujący do rekrutacji do ISD PŁ, dla którego rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzona w języku polskim, jest świadomy, że kształcenie w ISD PŁ odbywa się w języku angielskim oraz zgodnie z art. 186 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce stopień doktora nadaje się osobie, która uzyskała efekty uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK, przy czym efekty uczenia się w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego są potwierdzone certyfikatem lub dyplomem ukończenia studiów, poświadczającymi znajomość tego języka na poziomie biegłości językowej co najmniej B2.
  11. W przypadku gdy kandydat biorący udział w rekrutacji do ISD PŁ w ramach programu, o którym mowa w ust. 10, chciałby, aby rozmowa kwalifikacyjna prowadzona była w języku polskim, jest zobowiązany do zdania egzaminu z języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego lub rosyjskiego i uzyskania zaświadczenia wydanego przez Centrum Językowe PŁ. Wysokość opłaty za przeprowadzenie egzaminu, sposób i termin jej uiszczenia oraz termin przeprowadzenia egzaminów ustala Dyrektor Centrum Językowego PŁ. Jednocześnie z wydaniem zaświadczenia Centrum Językowe PŁ przekazuje do ISD PŁ ocenę punktową kandydata w zakresie od 0 do 10 punktów, zgodnie ze szczegółowymi zasadami kwalifikacji opisanymi w załączniku nr 3 do niniejszej Uchwały. Jeśli doktorant będzie zdawał egzamin w Centrum Językowym PŁ, musi poinformować o tym Centrum Językowe PŁ do dnia 17 czerwca 2022 r.  
  12. Komisja rekrutacyjna, na podstawie zaświadczenia z Centrum Językowego PŁ, przypisuje kandydatowi punkty w kategorii ocena kompetencji językowych.
0
§ 3 Zasady klasyfikacji
  1. Podstawą klasyfikacji kandydatów do ISD PŁ jest suma punktów (s) obliczona zgodnie z zasadami podanymi poniżej:
    s = d + r
    d –    liczba punktów wynikająca z przeliczenia oceny wpisanej w dyplomie ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub równorzędnych;
    r –    wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
     
  2. Na wynik (r) rozmowy kwalifikacyjnej składają się oceny w następujących kategoriach:
    1. Motywacja i zainteresowania oraz proponowany zakres badań,
    2. Ocena kompetencji językowych,
    3. Ocena dotychczasowych osiągnięć i dorobku naukowego lub/i artystycznego kandydata związanych z daną dyscypliną.

Punktacja w ramach danych kategorii określona jest w załączniku nr 3 do niniejszej Uchwały.
 

0
§ 4 Opłata rekrutacyjna
  1. Udział w rekrutacji do ISD PŁ wiąże się z obowiązkiem wniesienia jednorazowej, bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej za rozpatrzenie aplikacji.
  2. Wysokość opłaty rekrutacyjnej wynosi 200 zł. Nadanie biegu dalszym czynnościom rekrutacyjnym następuje po uiszczeniu opłaty w pełnej wysokości.
     
0
§ 5 Wymagane dokumenty
  1. Kandydat do ISD PŁ zobowiązany jest złożyć, w terminie określonym w harmonogramie postępowania kwalifikacyjnego, następujące dokumenty: 
    1. podanie o przyjęcie do ISD PŁ, wygenerowane z Portalu Rekrutacyjnego PŁ i podpisane przez kandydata, wraz z podpisaną klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych;
    2. kwestionariusz osobowy, którego wzór określony jest w załączniku nr 5 do niniejszej Uchwały;
    3. oświadczenie kandydata, że nie posiada on stopnia naukowego doktora oraz nie jest zatrudniony na stanowisku nauczyciela akademickiego lub pracownika naukowego (wzór oświadczenia określony jest w załączniku nr 6 do niniejszej Uchwały);
    4. dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, a w przypadku beneficjentów programu „Diamentowy Grant” lub osób skierowanych do ISD PŁ na mocy decyzji Rady Dyscypliny – dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia (kandydat odbywający kształcenie drugiego stopnia lub w ramach jednolitych studiów magisterskich powinien dostarczyć zaświadczenie o średniej ważonej ocen uzyskanych w trakcie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich);
    5. suplement do dyplomu zawierający informację o przebiegu studiów oraz uzyskanych zaliczeniach (wymagany od kandydata, który odbył kształcenie pierwszego lub drugiego stopnia lub aktualnie odbywa kształcenie drugiego stopnia lub w ramach jednolitych studiów magisterskich w Unii Europejskiej); w przypadku gdy uczelnia nie wydaje suplementu do dyplomu lub suplement ten nie zawiera niezbędnych danych o przebiegu studiów, kandydat dostarcza Transcript of Records według wzoru określonego w załączniku nr 7 do niniejszej Uchwały;
    6. życiorys zawierający m.in. wykaz dorobku naukowego lub/i artystycznego oraz innych osiągnięć kandydata (w języku angielskim) związanych z dyscypliną naukową, o której mowa w § 1 ust. 11; w przypadku doktorantów wdrożeniowych dokument może zostać przygotowany w języku polskim;
    7. oświadczenie opiekuna naukowego oraz kierownika jednostki, w której realizowana będzie rozprawa doktorska wraz ze zgodą Przewodniczącego właściwej Rady Dyscypliny, według załącznika nr 1 do niniejszej Uchwały;
    8. proponowaną tematykę i uzgodniony z opiekunem naukowym zakres badań wraz z uzasadnieniem podjętego zagadnienia sporządzone w języku angielskim (w przypadku doktorantów wdrożeniowych opracowanie może zostać przygotowane w języku polskim);
    9. dwie fotografie kandydata (w formacie paszportowym), umożliwiające identyfikację kandydata, podpisane jego imieniem i nazwiskiem (wraz ze wskazaniem dyscypliny), umieszczone w kopercie;
    10. potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;
    11. w przypadku cudzoziemców wymagane jest złożenie kolorowej kserokopii paszportu lub, w szczególnych przypadkach, innego dokumentu umożliwiającego identyfikację kandydata i będącego potwierdzeniem jego danych osobowych;
    12. kopie dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych (opcjonalnie);
    13. podanie o przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej w trybie zdalnym (opcjonalnie).
  2. Kandydat posiadający dyplom pierwszego lub drugiego stopnia, wydany przez zagraniczną uczelnię, jest zobowiązany dodatkowo dostarczyć następujące dokumenty:
    1. zalegalizowany (lub opatrzony klauzulą apostille) dyplom pierwszego i drugiego stopnia oraz zalegalizowany (lub opatrzony klauzulą apostille) dokument potwierdzający przebieg studiów pierwszego i drugiego stopnia (suplement lub ToR, o którym mowa w ust. 1 pkt 5);
    2. uwierzytelnione tłumaczenie (na język polski lub angielski) wymienionych w ust. 1 dokumentów, w przypadku gdy oryginały tych dokumentów zostały wydane w języku innym niż język polski lub angielski (złożenie uwierzytelnionego tłumaczenia dokumentów nie zastępuje obowiązku złożenia oryginałów ww. dokumentów w języku, w którym zostały wydane przez uczelnię);
    3. oświadczenie Uczelni, że uzyskany przez kandydata dyplom drugiego stopnia uprawnia go do ubiegania się o nadanie stopnia doktora w kraju, w którym dyplom został wydany;
    4. inne dokumenty wymagane przez ISD PŁ w celu potwierdzenia prawidłowości dostarczonych dokumentów.
  3. Kopie dokumentów i materiałów, potwierdzających wskazany w życiorysie dorobek naukowy lub/i artystyczny oraz inne osiągnięcia, kandydat dostarcza razem z dokumentacją wymienioną w ust. 1. Kandydat ma obowiązek dostarczyć tłumaczenie tytułów osiągnięć naukowych podanych w języku innym niż polski lub angielski.
  4. W przypadku wskazania przez kandydata opiekuna naukowego spoza Politechniki Łódzkiej, kandydat składa podanie do Rektora o udzielenie zgody na wybór opiekuna naukowego spoza PŁ wraz z opinią Przewodniczącego właściwej Rady Dyscypliny, uzasadniające wybór danego opiekuna. Wzór podania określony jest w załączniku nr 8 do niniejszej Uchwały. Pozytywna decyzja Rektora dotycząca wyboru opiekuna naukowego spoza PŁ jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.
  5. W uzasadnionych przypadkach Biuro ISD PŁ lub Komisja rekrutacyjna może zwrócić się do kandydata o dostarczenie w określonym terminie dodatkowych dokumentów lub przedłożenie tłumaczenia innych dokumentów lub materiałów stanowiących dokumentację rekrutacyjną.
  6. W wyjątkowych przypadkach, na wniosek kandydata, który nie złożył w terminie określonym w harmonogramie postępowania rekrutacyjnego wszystkich wymaganych dokumentów, Dyrektor ISD PŁ może dopuścić kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej, wskazując termin na uzupełnienie dokumentów. 
0
§ 6 Wyniki postępowania kwalifikacyjnego
  1. Wyniki postępowania kwalifikacyjnego są jawne i podlegają upublicznieniu.
  2. Ogłoszenie o wynikach postępowania kwalifikacyjnego zawiera:
    1. imiona i nazwiska kandydatów;
    2. liczbę punktów przyznanych poszczególnym kandydatom w ramach oceny (d);
    3. liczbę punktów przyznanych poszczególnym kandydatom w ramach oceny (r);
    4. wynik końcowy (s) z postępowania rekrutacyjnego uzyskany przez poszczególnych kandydatów;
    5. jednoznaczną informację o tym, czy kandydat został warunkowo zakwalifikowany do ISD PŁ.
  3. Kandydat warunkowo zakwalifikowany do ISD PŁ zostaje wpisany na listę doktorantów przez Dyrektora ISD PŁ po dostarczeniu oryginałów dokumentów, o których mowa w § 5 w terminie określonym przez Dyrektora ISD PŁ, zgodnie z § 5 ust. 6, i złożeniu ślubowania. 
  4. Przyjęcie do ISD PŁ cudzoziemca następuje w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez Rektora.
  5. Termin dostarczenia dokumentów, o których mowa w ust. 3, wynosi 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu. W przypadku kandydatów z zagranicy w uzasadnionych przypadkach Dyrektor ISD PŁ może podjąć decyzję o przedłużeniu tego terminu. 
  6. Osoba przyjęta do ISD PŁ rozpoczyna kształcenie i nabywa praw doktoranta z chwilą złożenia ślubowania i po podpisaniu aktu ślubowania.
  7. Odmowa przyjęcia do ISD PŁ następuje w drodze decyzji administracyjnej. Decyzję o odmowie przyjęcia do ISD PŁ wydaje Rektor.
  8. Od decyzji o odmowie przyjęcia do ISD PŁ przysługuje wniosek do Rektora o ponowne rozpatrzenie sprawy.
0
§ 7 Doktoranci z niepełnosprawnością
  1. W przypadku kandydatów z niepełnosprawnością lub chorobą przewlekłą, których stan zdrowia uniemożliwia udział w postępowaniu kwalifikacyjnym, organizacja rozmów kwalifikacyjnych odbywa się we współpracy z BON.
  2. W sytuacji opisanej w ust. 1 kandydat składa wniosek do Komisji PŁ ds. Przyznawania Wsparcia Indywidualnego Osobom z Niepełnosprawnościami wraz z uzasadnieniem o zastosowanie zmienionej formy postępowania kwalifikacyjnego na podstawie dołączonych do wniosku kopii dokumentacji medycznej lub/i dokumentów stwierdzających niepełnosprawność w terminie do 30 dni przed wyznaczonym terminem rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja może podjąć decyzję o konieczności uzupełnienia dokumentacji medycznej.
  3. Komisja PŁ ds. Przyznawania Wsparcia Indywidualnego Osobom z Niepełnosprawnościami na podstawie analizy dokumentacji medycznej oraz wywiadu przeprowadzonego z kandydatem w terminie do 14 dni od dostarczenia wniosku podejmuje decyzję w sprawie uznania szczególnych okoliczności wymagających zastosowania zmienionej formy postępowania kwalifikacyjnego.
  4. W przypadku decyzji pozytywnej Kierownik BON wnioskuje do Komisji rekrutacyjnej o zastosowanie zmienionej formy postępowania dostosowanej do stopnia i rodzaju niepełnosprawności lub stanu zdrowia kandydata. Kierownik BON wskazuje we wniosku rekomendowaną formę przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego.
  5. Szczegółowe zasady przyznawania wsparcia określone są w Regulaminie przyznawania wsparcia indywidualnego w ramach dotacji podmiotowej na zadania związane z zapewnieniem osobom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie przyjmowania na studia, do szkół doktorskich, kształceniu na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzeniu działalności naukowej (art. 365 pkt 6 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce) obowiązującym w Politechnice Łódzkiej.
     
0
§ 8 Komisje rekrutacyjne
  1. Komisja rekrutacyjna jest powoływana przez Rektora na podstawie rekomendacji właściwej Rady Dyscypliny na okres jednego roku.
  2. Skład Komisji rekrutacyjnej jest publikowany na stronie ISD PŁ.
  3. W skład Komisji rekrutacyjnej wchodzą:
    1. trzej przedstawiciele dyscypliny, w której będzie prowadzony program kształcenia, co najmniej ze stopniem naukowym doktora habilitowanego, w tym minimum jeden przedstawiciel posiadający tytuł profesora, wydelegowani przez właściwą Radę Dyscypliny, przy czym dwaj przedstawiciele dyscypliny są obowiązkowo obecni podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
    2. przedstawiciel Centrum Językowego PŁ wydelegowany przez Dyrektora Centrum Językowego PŁ;
    3. przedstawiciel samorządu doktorantów wyznaczony przez URSD PŁ bez prawa głosu.
  4. Członkowie Komisji wybierają ze swojego grona Przewodniczącego oraz Sekretarza. Przedstawiciel samorządu doktorantów nie może pełnić wymienionych funkcji.
  5. Obsługą administracyjną prac Komisji zajmuje się właściwe Centrum Doktoranckie.
  6. W pomieszczeniu podczas przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej mogą znajdować się pracownicy obsługi administracyjno-technicznej, pracownicy Uczelnianego Centrum Informatycznego PŁ, pracownicy BON lub opiekun(-owie) kandydatów, o których mowa w § 7. Ponadto, w posiedzeniach Komisji mogą brać udział osoby zaproszone przez Przewodniczącego Komisji bez prawa głosu.
  7. W sytuacji wystąpienia okoliczności uniemożliwiających członkowi Komisji rekrutacyjnej uczestnictwo w pracach Komisji, Rektor na wniosek Przewodniczącego Rady Dyscypliny, powołuje nowego członka Komisji rekrutacyjnej.
  8. Nieobecność przedstawiciela samorządu doktorantów nie przerywa prac prowadzonych przez Komisję.
  9. Jeśli w skład Komisji rekrutacyjnej oceniającej kandydata wchodzi opiekun naukowy kandydata lub wcześniejszy promotor, to nie jest on obecny podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem, co odnotowuje się w protokole z posiedzenia Komisji.
  10. Członkowie Komisji rekrutacyjnej mają obowiązek zachować bezstronność i obiektywność w ocenie kandydatów lub formułowaniu opinii na ich temat oraz informują pozostałych członków Komisji rekrutacyjnej o wszelkich okolicznościach, które mogą wpływać na ich bezstronność i obiektywizm w dokonaniu oceny.
  11. Komisja rekrutacyjna decyduje o wyłączeniu członka Komisji z procedury oceny danego kandydata, co odnotowuje się w protokole z posiedzenia Komisji. 
  12. Uchwały Komisji rekrutacyjnej zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej czterech członków Komisji mających prawo głosu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos Przewodniczącego.
  13. Posiedzenia Komisji rekrutacyjnej są protokołowane, a protokoły są podpisywane przez członków Komisji, którzy brali udział w posiedzeniu. Za pracę w Komisji rekrutacyjnej 5 członkom ze składu podstawowego przysługuje wynagrodzenie (z wyjątkiem przedstawicieli samorządu doktorantów). Sposób i zasady wynagradzania określa Rektor.
  14. Do zadań Komisji rekrutacyjnej należy w szczególności:
    1. przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego, a w uzasadnionych przypadkach przeprowadzanie postępowania kwalifikacyjnego we współpracy z BON lub Uczelnianym Centrum Informatycznym PŁ, w tym w szczególności:
      1. ocena spełnienia przez kandydata formalnych warunków ubiegania się o przyjęcie do ISD PŁ,
      2. ocena przebiegu studiów prowadzących do uzyskania dyplomu pierwszego lub drugiego stopnia, w tym ich adekwatność do wybranej dyscypliny kształcenia w ISD PŁ;
    2. sporządzenie protokołów indywidualnych z posiedzenia Komisji rekrutacyjnej i przekazanie ich wraz ze wszystkimi podpisami członków Komisji do ISD PŁ w ciągu 7 dni od zakończenia postępowania kwalifikacyjnego;
    3. przygotowanie listy zawierającej wyniki postępowania kwalifikacyjnego i przekazanie jej do ISD PŁ niezwłocznie po zakończeniu procedury kwalifikacji, najpóźniej w terminie 3 dni od daty przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej;
    4. sformułowanie opinii dla Rektora lub Dyrektora ISD PŁ przy rozpatrywaniu wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy;
    5. poinformowanie kandydata przystępującego do rozmowy kwalifikacyjnej o nagrywaniu jej przebiegu.
  15. Protokół zbiorczy z postępowania kwalifikacyjnego podpisują członkowie Komisji rekrutacyjnej, którzy brali udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Jest on przekazywany do Biura ISD PŁ wraz z protokołami indywidualnymi.
0
§ 9 Przepisy końcowe
  1. Biorąc udział w rekrutacji do ISD PŁ kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie i przechowywanie danych osobowych na potrzeby postępowania kwalifikacyjnego oraz podanie do publicznej wiadomości wyników postępowania kwalifikacyjnego.
  2. Wszystkie dane osobowe podane przez kandydatów do celów rekrutacji są przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  3. W razie nieprzyjęcia kandydata wszystkie akta sprawy i dane osobowe kandydata przechowywane są przez ISD PŁ przez 1 rok od zakończenia rekrutacji.
  4. Biorąc udział w rekrutacji do ISD PŁ kandydat potwierdza zapoznanie się z zasadami rekrutacji do ISD PŁ określonymi z niniejszej Uchwale oraz jest świadomy zasad kształcenia w ISD PŁ oraz wymogów, które musi spełniać osoba ubiegająca się o nadanie stopnia naukowego doktora w PŁ.
  5. Uchwała wchodzi w życie z dniem 23 lutego 2022 r.
     
0

Strona dziala - zabbix