Bezpłatne szkolenie online pt.: "Umiędzynarodowienie kształcenia w Szkołach Doktorskich a wykluczenie językowe - główne wyzwania i propozycje zmian"

Data dodania
Kategorie

.

Image
Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,
 
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie online pt.: "Umiędzynarodowienie kształcenia w Szkołach Doktorskich a wykluczenie językowe - główne wyzwania i propozycje zmian", które odbędzie się 19 listopada (wtorek) o godzinie 18:00 za pośrednictwem MS Teams.

Rozwój nauki wymaga umiędzynarodowienia. To fakt, który od kilkunastu lat coraz częściej przyświeca zarówno ustawodawcy, jak i społeczności naukowej. Wiąże się to z transferem nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim osób - naukowców, którzy realizują swoje badania w innych krajach. Realizacja badań łączy się natomiast z uzyskiwaniem stopni naukowych przez młodych badaczy. W krajowych szkołach doktorskich umożliwiono kształcenie doktorantom zagranicznym, a co za tym idzie - umożliwiono także uzyskanie stopnia naukowego w podmiotach doktoryzujących. Jednak brak znajomości języka polskiego i pewne różnice kulturowe mogą stanowić dodatkowe wyzwania, którym należy zaradzić. Podczas szkolenia uczestnicy poznają specyfikę kształcenia i uzyskiwania stopnia naukowego z uwzględnieniem wyzwań i barier, które mogą napotkać osoby niewładające językiem polskim. Zostanie podjęta dyskusja w zakresie możliwych kierunków zmian sprzyjających umiędzynarodowieniu szkół doktorskich w zakresie kształcenia osób narażonych na wykluczenie językowe.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie zainteresowane tą tematyką osoby, przede wszystkim przedstawicieli samorządów doktoranckich, osoby kształcące się w Szkołach Doktorskich i realizujące rozprawy doktorskie w innym trybie, jak i studentów, kandydatów do Szkół Doktorskich oraz pracowników Uczelni.

Zachęcamy do zgłaszania swojego uczestnictwa poprzez formularz:

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu szkolenia (19.11.) na podany w zgłoszeniu adres mailowy.

Na życzenie uczestnika, za uczestnictwo bierne w szkoleniu będzie można uzyskać certyfikat.
Zachęcamy również do obserwowania strony projektu Pełnoprawni w Nauce: https://www.facebook.com/profile.php?id=100095147366005
 
Pozdrawiam serdecznie,
mgr Monika Wilanowska
II zastępca Rzecznika Praw Doktoranta
Krajowa Reprezentacja Doktorantów

Strona dziala - zabbix