Kursy dla doktorantów - Skills up!

Image
.

Komunikat
Dyrektora Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej
z dnia 23 czerwca 2023 r.

w sprawie zakończenia przyjmowania  dokumentów dotyczących kursów podnoszących kompetencje w ramach zadania  „Skills up! - courses increasing competences of doctoral candidates at IDS” z Projektu „Curriculum for advanced doctoral education & training – CADET Academy of TUL” realizowanego w ramach programu STER NAWA, dla doktorantów Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ w roku akademickim 2022/2023

 

na podstawie przeprowadzonej wśród Doktorantów ISD PŁ ankiety dotyczącej zainteresowania ww. zadaniem, analizy jej wyników oraz braku dalszych zgłoszeń wniosków o dofinansowanie kursów podnoszących umiejętności, Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska PŁ informuje o skróceniu czasu trwania zadania  „Skills up! - courses increasing competences of doctoral candidates at IDS”. Przyjmowanie wniosków zostanie zakończone z dniem 29 czerwca 2023 r.

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej:

https://ids.p.lodz.pl/projekty/projekt-ster-nawa-dla-doktorantow-isd-pl, gdzie na bieżąco publikowane są różnego rodzaju możliwości wsparcia finansowego w ramach programu STER i pozostałych zadań przewidzianych w projekcie.

Z poważaniem,

dr hab. inż. Agnieszka Ruppert, prof. uczelni

Dyrektor Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej

Politechniki Łódzkiej

Treść (rozbudowana)
Skills up! Kursy dla doktorantów

NAWA stwarza doktorantom możliwość rozwoju i podnoszenia kompetencji w ramach programu STER.

Zadanie "Skills up! - courses increasing competences of doctoral candidates at IDS" wspiera proces kształcenia polskich i zagranicznych doktorantów ISD PŁ poprzez dofinansowanie kursów z najlepszych ośrodków szkoleniowych. Zadanie przewiduje udział w kursach w formule MOOC i będzie realizowane do wyczerpania finansowania lub do II połowy 2023 roku.

Głównym celem zadania jest zapewnienie dostępu do kursów zwiększających umiejętności doktorantów kształcących się w Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ (ISD PŁ). Realizacja kursów będzie odbywała się w formie zdalnej, poprzez platformy kursowe Massive Open Online Courses (MOOCs). Kursy będą wybierane przez doktorantów ISD PŁ z oferty renomowanych ośrodków badawczych na całym świecie (znajdujących się w gronie 50 najlepszych uczelni wg listy https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2022 ).

Kursy będą wybierane przez doktorantów ISD PŁ indywidualnie zgodnie z ich potrzebami związanymi z kształceniem w ISD PŁ. Wiedza i umiejętności nabyte przez doktorantów ISD PŁ będą docelowo wsparciem w ich początkowych etapach samodzielnej pracy naukowej. Kursy przyczynią się do pozyskania przez doktorantów ISD PŁ cenionych kompetencji oraz umożliwią zdobycie wartościowych certyfikatów, które pomogą wyróżnić się w środowisku naukowym. Zaplanowano dofinansowanie w wysokości 50$/50€ do jednego kursu dla jednej osoby.

Nabór wniosków zaplanowano na  rok ak. 2022/2023 r., regulaminy i wszystkie niezbędne dokumenty będą sukcesywnie udostępniane na stronie projektu.

Nagranie ze spotkania informacyjnego Skills up! STER NAWA 

0

Strona dziala - zabbix