Program stypendialny

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z nowym programem stypendialnym dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).
Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i
absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2022 studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji
materialnej/życiowej.

Na program składają się:
– 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 20 000 zł brutto (wypłacane jednorazowo do 31.11.2022 r.),
– warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland,
– sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies, oraz bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

Do programu “New Technologies for Women - Ukraine” mogą aplikować:

•  pochodzące z Ukrainy studentki oraz doktorantki kształcące się na polskich uczelniach technicznych i uniwersyteckich na kierunkach STEM (lista uczelni i kierunków),
  • pochodzące z Ukrainy absolwentki liceum, rozpoczynające studia w obszarze STEM w roku akademickim 2022/2023,
  • kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki,
  • dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.

Rekrutacja do programu “New Technologies for Women - Ukraine” jest dwuetapowa i składa się z następujących części:

•  ETAP I (od 16 sierpnia do 10 września 2022) – przyjmowanie wniosków on-line poprzez formularz elektroniczny na stronie Projektu:

www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/ oraz weryfikacja formalna wniosków.

• ETAP II (do 20 października 2022) – wyłonienie 50 laureatek w drodze konkursu zgłoszeń.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 10 września 2022 r.
Więcej o programie: www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/
Koordynatorka programu: Agnieszka Cichocka / a.cichocka@perspektywy.pl

“W Intelu dążymy do zwiększania jakości życia każdej osoby na świecie, dlatego aktywnie angażujemy się w kształtowanie karier ludzi. Stawiamy na różnorodność i inkluzywność, i staramy się edukować i zachęcać kobiety do częstszego decydowania się na kierunki techniczne. Aby jeszcze poszerzyć te działania, rozbudowaliśmy istniejący program „Nowe technologie dla dziewczyn” – o stypendia dla 50 studentek z Ukrainy. Chcemy zapewnić studentkom z Ukrainy możliwość kształcenia się w kierunku nowych technologii oraz wesprzeć ich pasje i rozwój”. (Irina Ledyaeva Public Affairs Lead, Intel Corporation, Poland)

Perspektywy Women in Tech jest częścią działającej od 1989 roku Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Inspirujemy, łączymy i wspieramy kobiety w technologiach, nauce i innowacji. Zachęcamy je do wyboru edukacji w obszarze STEM, pomagamy im wejść na rynek pracy oraz zbudować spektakularną karierę – w przemyśle, nauce czy też na drodze rozwoju własnego startupu technologicznego. W ten sposób wspieramy powstanie pokolenia świadomych liderek, które zmienią świat technologii.