INFORMATOR I dot. realizacji programu „Doktorat wdrożeniowy 2024”

INFORMATOR

dot. realizacji programu „Doktorat wdrożeniowy 2024”
w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Politechniki Łódzkiej
w roku akademickim 2024/2025

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na błąd w komunikacie opublikowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 06.05.2024 r. w treści dotyczącej SZCZEGÓŁOWEGO ZAKRESU INFORMACJI ZAWARTYCH WE WNIOSKU SKŁADANYM W RAMACH PROGRAMU DOKTORAT WDROŻENIOWY 2024, w części F dotyczącej sposobu realizacji projektu w szkole doktorskiej w punkcie 1 zmianie ulega ilość znaków jakie można w tej sekcji zapisać.

W związku z zaistniałą sytuacją zmianie uległa ilość znaków jaką można zapisać w Załączniku nr 1 do Informatora w sekcji SPOSÓB REALIZACJI PROJEKTU W SZKOLE DOKTORSKIEJ - INFORMACJA NA TEMAT DOSTOSOWANIA PROGRAMU KSZTAŁCENIA W SZKOLE DOKTORSKIEJ DO ZAŁOŻEŃ PROGRAMUIlość znaków w tej części wniosku zmienia się z 1000 na 500 znaków ze spacjami.

Ideą programu jest stworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami, której efektem będzie wdrażanie w tych podmiotach wyników prowadzonej przez doktorantów działalności naukowej.

Główne założenia

Do najważniejszych korzyści dla przedsiębiorcy (lub innych podmiotów) należy:

1. Udział w prestiżowym Programie Ministra Nauki, w ramach którego sfinansowane zostanie stypendium dla doktoranta pracującego nad rozwiązaniem problemu będącego wyzwaniem dla przedsiębiorstwa.
  2. Podnoszenie kompetencji własnej kadry bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
  3. Dostęp do specjalistów z danej dziedziny lub dyscypliny oraz współpraca z jednostkami Politechniki Łódzkiej, w których realizowane będą badania w ramach rozprawy doktorskiej.

Do najważniejszych korzyści dla doktoranta należy:

1. Udział w prestiżowym programie Ministra Nauki.
  2. Możliwość podniesienia kompetencji zawodowych i zdobycia specjalistycznej wiedzy.
  3. Wsparcie finansowe w formie stypendium doktoranckiego.

UWAGA: Każdy kandydat oraz przedsiębiorca (lub inny podmiot), który planuje przystąpić do Programu jest zobowiązany do zapoznania się zasadami wynikającymi z dokumentów poniżej.

Podstawy prawne oraz inne ważne dokumenty

1. Treść programu oraz zasady jego realizacji zostały ustanowione Komunikatem Ministra Nauki z dnia 30 kwietnia 2024 r. o ustanowieniu programu pod nazwą „Doktorat wdrożeniowy 2024„ i naborze wniosków

1. Zasady rekrutacji do Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ.
    Uchwała Nr 8/2024 Senatu Politechniki Łódzkiej z dn. 28 lutego 2024
  2. Program kształcenia w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ

Uchwała Nr 6/2022 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 23 lutego 2022 r. w sprawie ustalenia programu kształcenia w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej Politechniki Łódzkiej.

1. Regulamin Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ

Uchwała Nr 21/2022 Senatu Politechniki Łódzkiej z dnia 27 kwietnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Łódzkiej

Harmonogram i tryb składania wniosków

Aby wziąć udział w naborze wniosków do Programu należy złożyć Załącznik nr 1, zwany dalej „częścią I wniosku” do Biura ISD PŁ zgodnie z poniższym opisem.

Załącznik 1, część I wniosku  należy złożyć zarówno:

1. W formie elektronicznej (e-mail) wypełniony Załącznik nr 1, część I wniosku w wersji edytowalnej oraz zeskanowany w kolorze oryginał Załącznika nr 1, część I wniosku (Załącznik nr 1, część I wniosku należy wydrukować i podpisać własnoręcznie przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie wniosku) w formacie pliku pdf, wysłać na adres e-mail Biura ISD PŁ: isd@adm.p.lodz.pl w terminie od dnia 7 maja do dnia 4 czerwca 2024 r. do godziny 23:59 CEST,
    1. W formie papierowej tj. oryginał Załącznika nr 1, część I wniosku dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Biura ISD PŁ w terminie od dnia 7 maja do dnia 4 czerwca 2024 r. Za datę złożenia dokumentów uznaje się datę wpłynięcia dokumentów do biura ISD PŁ.

Wnioski złożone po tym terminie, złożone w sposób nieprawidłowy lub niezgodny z opisem zawartym w tym informatorze pozostaną bez rozpatrzenia.

UWAGA! Zgodnie z komunikatem MNiSW Politechnika Łódzka może złożyć nie więcej niż 30 wniosków w ramach programu. W przypadku złożenia większej liczby wniosków, rozpatrzeniu podlegają tylko wnioski, które wpłynęły w pierwszej kolejności.